Poznaj nas!

KADRA

Dyrygent

Image

Paweł Choina


Dyrygent, pianista, doktor sztuk muzycznych, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności dyrygentura chóralna, w klasie prof. Sławka A. Wróblewskiego. Swoje umiejętności w zakresie dyrygentury i wokalistyki poszerzał na wielu kursach mistrzowskich pod okiem, m.in.: Borisa Abalyana, Volkera Hempflinga, Jonathana Valesco, Stanislava Diatchenko czy Ryszarda Karczykowskiego. W latach 2010-2015 był związany z Chórem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od 2014 roku jest asystentem dyrygenta Orkiestry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie.W latach 2015-2018 był dyrygentem-asystentem w Chórze Kameralnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, którego aktualnie jest I dyrygentem. Od 2015 roku jest dyrektorem artystycznym i dyrygentem Chóru Męskiego im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa”. Współpracował z wieloma znamienitymi zespołami, m.in. Chórem Kameralnym Uniwersytetu w Oregonie (USA) czy Chórem Kameralnym Festino (Sankt Petersburg, Rosja), jak również brał udział w licznych festiwalach, m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Ohrydzie (Macedonia), Festiwalu Mozartowskim w Warszawie czy Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Prewezie (Grecja).

Jest wielokrotnym stypendystą macierzystej Uczelni, a także międzynarodowej organizacji wspierającej młodych artystów Jeunesses Musciales. Od 2017 jest liderem polskiej sekcji europejskiego projektu dla dyrygentów ADD-UP Project, a także członkiem Zarządu Głównego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Asystentka Dyrygenta

Image

Magdalena Gruziel


Dyrygentka, korepetytorka śpiewu, pedagog. Absolwentka Rytmiki na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) i Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 2015 roku wykłada na specjalności pedagogika baletowa na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Zawodowo związana jest z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie. Od 20 lat śpiewa w różnych chórach i zespołach kameralnych, m.in. w Chórze Alla Polacca pod dyrekcją Sabiny Włodarskiej, w Polskim Chórze Jeunesses Musicales pod dyrekcją Ewy Strusińskiej, w Zespole Wokalnym Musica Aeterna pod dyrekcją Andrzeja Borzyma jr. Brała udział w wielu konkursach i koncertach w kraju i za granicą, m.in. Austrii, Belgii, Niemczech, Hiszpanii, Francji i USA. Występowała m.in. na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Filharmonii Narodowej, Studia Koncertowego Polskiego Radia, Filharmonii Pomorskiej. Brała udział w nagraniach wielu płyt CD wydanych przez Fundację Alla Polacca. Razem z Polskim Chórem Jeunesses Musicales nagrała płytę z „Kantatą do św. Cecylii” F. Lessela wydaną przez wydawnictwo muzyczne Acte Prealable i nominowaną do Nagrody Muzycznej Fryderyk w 2000 roku. Razem z Kwartetem Wokalnym TEMPUS wzięła udział w nagraniu płyty „Chorał Sarmacki I: Grzegorz Gerwazy Gorczycki i Chorał Piotrkowski” wydanej przez wydawnictwo muzyczne DUX w 2013 roku. Od 2015 roku Jest dyrygentką żeńskiego Chóru Kameralnego Sirenes. Oprócz tego pełni funkcje asystentki dyrygenta w Chórze Kameralnym SGGW w Warszawie.

Śledź nasze sukcesy

ZAMÓW NASZ WYSTĘP

Poznaj nasz
repertuar!

Śpiewamy na eventach.
Dojedziemy w każde miejsce.

Chór Kameralny SGGW w Warszawie
Nowoursynowska 166
02-787 Warszawa

© Chór Kameralny SGGW, All Rights Reserved.

Search