Poznaj nasz chór!

O NAS

Image

CHÓR KAMERALNY SGGW W WARSZAWIE powstał w marcu 2014 roku z inicjatywy Kierownika Ludowego Zespołu Artystycznego „Promni” Radosława Puszyło i za zgodą ówczesnego Rektora SGGW prof. dr. hab. Alojzego Szymańskiego w ramach rozszerzenia działalności LZA „Promni” im. Zofii Solarzowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
w Warszawie.

Pierwszą dyrygentką i spiritus movens zespołu była dr Joanna Maluga. Od 2018 roku chór prowadzi Paweł Choina, zaś stanowisko dyrygentki asystentki obejmuje Magdalena Gruziel.

Celem działalności zespołu jest rozwijanie kultury muzycznej i umiejętności wokalnych chórzystów, a także reprezentowanie i promowanie Uczelni poprzez udział w uroczystościach SGGW, konkursach, festiwalach i przeglądach chórów oraz koncertach w kraju i za granicą.

Chór Kameralny SGGW w Warszawie zadebiutował niecały miesiąc od momentu powstania, podczas uroczystego sympozjum z okazji kanonizacji Jana Pawła II w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie 2 kwietnia 2014 roku.

Zespół regularnie bierze udział w uroczystościach na terenie Uczelni, m.in. w inauguracjach roku akademickiego, podczas wręczania dyplomów, spotkań opłatkowych i Dniach SGGW. Przy okazji współpracuje z LZA "Promni", Orkiestrą Reprezentacyjną SGGW oraz Chórem Akademickim SGGW.

Chórzyści rozwijają swoje umiejętności podczas warsztatów wokalnych i aktorskich pod okiem autorytetów z kraju i zagranicy, m.in.: Philipa Lawsona, byłego wokalisty zespołu „The King’s Singers” (Wielka Brytania), Zespołu Wokalnego „XCor” (Wenezuela), prof. dr hab. Elżbiety Wtorkowskiej (AM im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy), dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny (AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu), Olgi Wądołowskiej z Zespołu Wokalnego „Monday Girls”, Bartłomieja Magdziarza – aktora, absolwenta Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.

W 2016 roku Chór Kameralny SGGW wziął udział w obchodach 200-lecia Uczelni i wystąpił na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie podczas Uroczystej Gali 200-lecia SGGW w towarzystwie Orkiestry TW – ON, LZA "Promni" oraz wielu znakomitych gości. Kolejny koncert jubileuszowy odbył się na deskach Amfiteatru w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Ważnym wydarzeniem w życiu zespołu było prawykonanie Hymnu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie do sł. Marianny Olszewskiej i muz. Mikołaja Gąsiorka, który od czerwca 2016 roku jest oficjalnym Hymnem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Śledź nasze sukcesy

ZAMÓW NASZ WYSTĘP

Poznaj nasz
repertuar!

Śpiewamy na eventach.
Dojedziemy w każde miejsce.

Chór Kameralny SGGW w Warszawie
Nowoursynowska 166
02-787 Warszawa

© Chór Kameralny SGGW, All Rights Reserved.

Search